РУКОМЕТ: Житорађани поклекли на крају, девојке се враћају на победнички колосек

За љубитеље рукомета широм општине Житорађа јучерашњи дан је био права посластица с обзиром да су и мушка и женска екипа играле синоћ као домаћини. Први су на терен од 18 часова изашли рукометаши, који су у дерби мечу 7. кола СБРЛС дочекали ”вечите ривале” екипу прокуапчког Топличанина. Житорађани су боље отворили меч ушли мотивисани и концетрисанији од ривала и брзо повели са 2 гола предности. У појединим тренуцима првог полувремена та предност је била и три чак и четири гола предности. По завршетку првих пола сата игре резултат је био 12:10 у корист домаћина. У другом полувремену улоге су се замениле, изабраници Братислава Ђорђевића су одлично отворили друго полувреме и брзо изједначили а затим и повели са 2 гола предности. Житорађани ношени распуцаним Душаном Илићем који је постигао 10 голова, и одличним Милојковићем на голу који је имао 15 интервенција је у 58. минуту имала два гола предности али у финишу су играчи Топличанина успели да изједначе и на крају победе. Головима искусних Јанићијевића и Стефановића који су били најбољи у редовима Топличанина са по 6 прецизних удараца Топличанин је дошао до резултата 24.25 у своју корист. Сенку на дерби су бациле поједине спорне судијске одлуке судијског пара Колак – Милошевић који у завршници меча као да нису смели да искључе Љубомира Јанићијевића који је срушио Ћурчића у контра нападу на небрањен гол Топличанина. Доношене су још многе судијске одлуке на конто обеју екипа али се је ова истакла као главна за наставак меча. Топличанин је тренутно 6. а Житорађани 9. на табели са 6, односно 5 бодова.
Јунак меча за Прокупље, Стефан Стефановић рекао је за наш портал: ”Пре свега честитао бих екипи Житорађе на борби, и доброј игри. Ми смо вечерас имали мало више среће и заслужено славили, може се рећи да нам се вратило с обзиром да смо и ми неколико утакмица изгубили у финишу меча. ‘
Млађани Дејан Илић, рукометаш Житорађе је честитао противницима на победи и додао:
” Честитао бих противнику на два освојена бода, чини се да су имали више среће у финишу. Мада мислим да би најреалнији резултат вечерашњег меча био – реми. ” – изјавио је 20-годишњи Илић.
Од 20:30 рукометашице ЖРК Житорађа су дочекале фаворизовану Јагодину коју су савладале са чак 10 голова разлике, 31:21. Најрасположеније код домаћих играчица за игру биле су Соња Симоновић са 7 и Јелена Стаменковић са 6 голова. Код гошћи најбоље су биле Мина Милосављевић и Тамара Марковић са 6 погодака.