БАРАЖ ЗА ЗОНУ: Обреж и Драгоцвет поделили бодове, Добрич на мегдан Обрежу у среду

У доигравању за попуну Зоне ”Запад” на стадиону у Житорађи данас снаге су одмерили екипе Драгоцвета из истоименог места и екипа Јухора из Обрежа. Меч је, као и време за игру обиловао са доста промена ритма и доста шанси. Први су повели момци екипе из Обрежа и то већ у 5. минуту игре преко Ненада Бранковића. По уводних 45 минута овог меча могло се рећи да је победник познат и да је питање само којим ће се резултатом све завршити, јер су момци из Обрежа одиграли прво полувреме без буквално једне грешке, а тројац Бранковић, Јелић и млади Стаменковић су били главни протагонисти бројних шанси које је створила ова екипа у првом делу игре, међутим чини се да је екипи из Обрежа недостајало мало среће да оду убедљивијим резултатом у свлачионицу. Других 45 минута донели су потпуно други однос снага на терену, фудбалери Драгоцвета су кренули сигурније у наставак меча и изједначили већ у 61. минуту преко Јаковљевића, да би на 5 минута пре краја имали стопостотну шансу за потпуни преокрет али је ипак голман Максимовић успео да сачува своју мрежу за коначних 1:1.
Судећи по приказаном обеју екипа на данашњем мечу чини се да пејковачки Добрич има реалне шансе за пласман у Зону ”Запад”. Међутим, хиљаду пута се до сада показало да је у фудбалу све могуће, те тако са правом све три екипе могу да се надају најбољем сценарију по себе. За сада, у благој предности је Пејковац јер су два директна ривала поделила бодове, а све остало је на њима.