Житорађани побегли са дна убедљивом победом, којом су наставили победнички низ

У мечу 18. кола Зоне Запад на стадиону ” Крај Топлице ” у Прокупљу, фудбалери Житорађе су као ”домаћини” на овом мечу савладали фаворизовану екипу Јастебца из Великог Шиљеговца резултатом 5:2. Житорађани су од самог старта ушли боље у меч и предвођени расположеним ветераном Игором Ристићем, створили неколико шанси, а прву озбиљнију је у 23. минуту популарни ” Шиља” Марјановић претворио у вођство. Игру Житорађе у првом делу резултатом 2:0 крунисао је Никола Тодоровић из пенала у 36. минуту, који је изнудио после сјајног соло продора Мирољуб Станковић.

Друго полувреме почело је у истом руху, и на 3:0 повисио је Станковић у 59. минуту,  на асистенцију Ристића. Када је изгледало да је све решено, фудбалери из Шиљеговца показују да се фудбал игра до последњег звиждука. У наредних пола сата траје тотална офанзива гола Житорађе,  на коме се налазио 16-годишњи Андрија Илић. Голман Житорађе је уз поменутог Ристића био најбољи актер Житорађе данас, неколико пута се ”равнао” са пречком и имао је неколико одбрањених шанси 1 на 1.

Гости стижу на 3:2 головима из прекида у 64 и 71. минуту, преко Милићевића, и Алексића. Опсада гола Житорађе, од стране Шиљеговчана траје све до судијске надокнаде када прво у 91, а затим у 92. минуту, 43-годишњи Игор Ристић трчи две контре и показује сву своју фудбалску раскош и знање које има у ногама. Миран и сталожен у завршници акције како и доликује играчу његовог реномеа води Житорађу до 5:2 и нова 3 бода.
Житорађа је овом победом побегла из опасне зоне и сада је на 12. месту са 18 бодова, у следећем колу гостује фењерашу Бошњану.
Игор Ристић је кратко изјавио: Добро смо почели меч, и онда је одједном почела да се ствара беспотребна нервоза, ипак успели смо некако да се саберемо и победимо. У следећем колу идемо у Бошњане, растерећени без притиска и даћемо свој максимум. – рекао је Ристић.

Због најављених грађевинских радова Житорађа од данас своје утакмице као домаћин игра у Прокупљу, на стадиону ОФК Топличанин.

Фк Житорађа
Фк ЈастребацВелики Шиљеговац

Стадион: ”Крај Топлице” у Прокупљу
Гледалаца: 150
Стрелци: Марјановић у 23, Тодоровић (из пенала) 36, Станковић 59, Ристић у 90+1 и 90+2 за Житорађу, Милићевић у 64, Алексић у 71. за Јастребац.
Судије: Алекса Милановић, Бранко Веселиновић, Никола Стојановић (оцена 8)

ФК Житорађа: Илић 7,5, Филиповић 6,5 (од 73. Благојевић – ), Пауновић 7,5, Стојановић 6,5, Цветановић 7, Јовановић 7, Станковић 7,5, Ристић 8,5, Марјановић 8, Тодоровић 7, Динић 7 (од 85 Јанковић – ).

ФК Јастребац: Анђелковић 6, Милићевић 6,5, Стевановић 6 (од 70. Јевтић – ), Тазић 6,5, Милошевић 6,5, Милосављевић 7, Јевремовић 6, Димитријевић 7, Чалојевић 7, Алексић 6,5, Лазаревић 6,5

Играч утакмице: Игор Ристић 8,5 (Фк Житорађа)