Житорађа рутински против Јединства

ФК ЖИТОРАЂАФК ЈЕДИНСТВО (ГС) 4:1 (3:0)

Стадион: ФК Белотинац Судија: Михајло Михајловић (Врање) 7 Жути картони: Петернел (Фк Житорађа) Нововић, Димитријевић, Стефановић В. и Стефановић Д. (ФК Јединство)

Стрелци: Поповић у 9. мин, Јовановић Милан у 15. минуту, Петернел у 33. минуту и Радевић у 81. минуту за Житорађу, Страхињић у 65. за Јединство.

ФК Житорађа: Новаковић 6,5, Китановић (к) 7, С. Јовановић 6,5, Стефановић 7, Радевић 7,5, Цветановић 6,5, Петернел 7, Пауновић 7, Мил. Јовановић – (од 25. Благојевић 6,5) Поповић 8, Милош Јовановић 6,5.

Фк Јединство: Ђорђевић 6, Нововић 6,5, Стојановић 6, В. Стефановић 6,5, Маринковић 6, Алемпијевић 7, Димитријевић 6,5 (од 55. Страхињић 7), Николић 6(од 55. Милутиновић 6), Д. Стефановић 6(од 88. Аџић – ), С. Стефановић 6,5.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Марко Поповић (Фк Житорађа) 8.

На стадиону у Белотинцу екипа Бојана Милошевића, којом је на терену дириговала десетка Марко Поповић, стигла је до нова три бода у првенству. Убедљиво и без по муке фудбалери Житорађе стигли су до целог плена. Голеаду у Белотинцу отпочео је управо Поповић у 9. минуту, да би је у 15. наставио Милан Јовановић, искусног шпица је 10 минута касније заменио млади Благојевић, јер је Јовановић због повреде напустио меч.  Још један новајлија, Никола Петерлен поставља коначних 3:0 у првом делу.
Други део протекао је резервисаније и без жестине на терену, јер је победник био решен већ после првог полувремена, међутим почасни погодак за госте постигао је Страхињић у 65. минуту, да би тачку на и ставио Миљан Радевић у 81. за коначних Житорађа Јединство 4:1.
Из клуба поручују како је ово битна победа за наставак првенства, и добра што се психолошког плана екипе тиче.
У наредном колу екипа Житорађе гостује Јастрепцу из Блаца у комшијском дербију.