Житорађа одшкринула врата Супер Б лиге

Рукометаши Житорађе су синоћ пред око 500 гледалаца у својој хали победили ОРК Бор са 36:32, и тако се учврстили на челу табеле  Прве лиге Исток. Домаћини су од старта утакмице кренули силовито, и већ у 8 минуту било је 7:3. Борани су ову предност преполовили у 15 мин. и тада је на семафору писало 10:8 за Житорађу. Ипак домаћи играчи су у наредним минутима преко чврсте одбране и брзих контри стигли до предности од чак 7 голова. Тако је у 22 минуту утакмице Житорађа водила са 16:9. До краја првог полувремена тимови су скоро наизменично постизали голове, да би после прве деонице резултат гласио 22:17 за Житорађу. У други део игре гости улазе са жељом да смање заостатак и у томе успевају већ у 45 минуту, када је домаћин имао само два гола предности. Ипак Житорађа у финишу показује зашто је ове сезоне у врху табеле и у једној жестокој завршници приводи меч крају , и заслужено побеђује 36:32.