Викенд у Житорађи у знаку рукомета

Овог викенда широм Србије се рукометна лопта котрљала од највишег до најнижег ранга. Житорађани су у две категорије имали своје представнике. На домаћем терену пред око 100-ак гледалаца у Спортској хали у Житорађи, рукометашице су резултатом 25:21 савладале екипу Радничког из Свилајнца. Гошће из Свилајнца су боље отвориле меч и у већем делу првог полувремена имале и теренску и резултатску иницијативу.
Међутим, изабранице Владимира Антанасковића убрзо успевају да се тргну и да ослоњене на индивидуални квалитет Соње Симоновић и Кристине Марковић, које потпомогнуте вечерас распуцаном Јованом Тодоровић успевају да одведу своју екипу на 11:10 на полувремену. У другом делу, од самог старта Житорађанке су одржале разлику, а на средини другог дела је и увећале и на крају је коначан резултат био 25:21, за најбољу на вечерашњем мечу проглашена је Јована Тодоровић која је постигла 5 погодака и била на висини задатка у фази одбране.
Глигоријевић, представник Жрк Житорађа је кратко прокоментарисао вечерашњу утакмицу за наш портал: Наша екипа је ушла у меч у грчу, после непланираног пораза у Врању. А екипа Свилајнца је једна од најбољих екипа што се тиче тактичке игре и позиционог напада, једна екипа која игра дуго и то се видело, после је у другом делу до изражаја дошло искуство наших играчица и ми смо успели да победимо. – рекао је Предраг Глигоријевић и додао да је његовој екипи циљ средина табеле, али да ће у сваки меч ући максимално мотивисани са императивом победе.
Тренер играчица из Свилајнца Дејан Хорватовић изјавио је да је његова екипа вечерас била ослабљена и да је у Житорађу дошла без шест играчица, што је на крају резултирало поразом.
Док су сви у хали бодрили рукометашице, мушка рукометна екипа је стотинак километара од свог места, у Пријепољу војевала још један прави рукометни бој и на крају заслужено славила. Савладан је домаћин, Рк Победник из Пријепоља резултатом 28:36, док је на полувремену било 14:15 у корист Житорађе. Најбољи стрелац меча је био Дарко Хаџић из редова Житорађе са 10 погодака, док је за играча меча проглашен још један од пулена Саше Марковића, искусни Сава Ташковић. Ово је друга узастопна победа за рукометаше после уводна два пораза и тренутно имају 4 освојена бода.