Рукометаши скупо ”продали кожу” лидеру из Крагујевца

Рукометаши Житорађе су у вечерашњем мечу против лидера Супер Б рукометне лиге Србије поражени од екипе Радничког из Крагујевца резултатом 29:30. Изабраници Драгана Николића су од самог старта контролисали меч и до 45. минута имали потпуну резултатску и теренску иницијативу. Предвођени расположеним Милошом Генчићем на голу који је вечерас имао 19 интервенција и распуцаним Душаном Илићем са 10 голова, Житорађани су већим делом против Крагујевчана имали меч у својим рукама. А онда се поново највећа слабост Житорађе повреде и кратка клупа поновила, и екипа Александра Радосављевића је успела да преокрене меч. Љуба Бошковић новајлија из редова Блаца се повредио средином првог полувремена, те је Николић био приморан да меша поставу и комбинује што су искористили гости и на крају заслужено славили. Међутим, утисак је да и нерешен резултат не би био нереалан. Александар Радосављевић тренер Рк Радничког рекао је да је Житорађа једна јако искусна екипа и да је са правом водила већи део меча.
Недопустиво је да дођемо у Житорађу као екипа са најбољом одбраном у лиги и онда примимо 29 голова, од тога 17 за полувреме. Такође, примамо у првом делу 14 погодака са позиције пикера, и из изнуђених седмераца, иако смо знали пре почетка меча да је игра два на два најјачи адут Житорађе с обзиром да у својим редовима имају тандем Ташковић – Илић. Међутим, како је меч одмицао успели смо да се консолидујемо и преокренемо утакмицу, честитао бих противницима на борби, а нама остаје да се припремимо за следеће утакмице. – рекао је Радосављевић.
Миомир Маљевић из Рк Житорађа је изјавио да су се поново повреде испречиле испред његове екипе и да се Житорађа није обрукала вечерас.
Вечерас смо угостили екипу која је пре 7 дана савладала Црвену Звезду, уз податак да су им црвено-бели дали 20 голова, а ми 27. Поново нам се десило да се један наш играч повреди, то је овог пута био Љубиша Бошковић који би сигурно дао свој допринос овом мечу и сигурно је да би ток меча био другачији.  – рекао је Маљевић и додао: Ово је трећа повреда наше екипе ове сезоне, али сигурно је да се нисмо обрукали, јер је екипа Радничког један јако озбиљан тим.

Треба напоменути да је за играча меча проглашен Милош Генчић, а да је код гостију најбољи био Бојан Томић са 12 погодака. У следећем колу Житорађа гостује у Лесковцу екипи Дубочице 54.