РУКОМЕТ: Житорађани овог викенда узели 3 бода

У викенду који је за нама играли су се мечеви Супер и Прве рукометне лиге Србије, као и нижих степена такмичења. Житорађане је највише интресовала Супер Б лига где је мушка екипа из овог места дочекала фаворизовану екипу Прибоја пред око 400 људи у Спортској хали у Житорађи. Житорађани су боље отворили меч и предвођени расположеним Душаном Илићем и капитеном Владимиром Вељковићем врло брзо дошли до четири гола предности које су држали у већем делу првог полувремена. На крају првих 30 минута Житорађа је славила са 16:13. У другом полувремену су боље ушли гости из Прибоја, и пре меча се знало да су тркачки боља екипа од искусних момака из Житорађе те су на свежину успели да анулирају предност Житорађана, и брзо уведу меч у егал. Треба поменути да је Житорађа била хендикепирана повредом једног од најбољих играча Дарка Хаџића, који је терен напустио у 10. минуту. На двадесетак секунди до краја резултат 31:31 и контра за Житорађане у којој Јевтовић дивљачки руши Вељковића притом не дозвољавајући му да изведе прекид. На крају регуларно време истиче а због малих варница на терену Вељковић и Јевтовић су санкционисани црвеним картонима. Такође треба додати да је судијски пар Станковић-Стефановић био далеко испод суперлигашког нивоа, са много спорних и само њима разумљивих одлука.
Рукометашице су биле убедљиве на гостовању у Власотинцу где су резултатом 23-33 савладале домаћина. У наредном колу су оне домаћини екипи Радан из Лебана, док ће мушкарци на мегдан Врањанцима. Мушка екипа је тренутно шеста на табели Супер Б рукометне лиге са 5 бодова из исто толико мечева.