Пуковачки каратисти доминантни и без најискуснијих такмичара на “Трофеју Блаца”

Без обзира на ослабљени састав екипе, најновији карате турнир Трофеј Блаца, једанаести по реду, одржан протеклог викенда у том месту, био је јако успешан за каратисте Пуковца. Већина такмичара овог клуба који су узели учешћа на турниру први пут је наступала, али без обзира на то, ни овога пута успех није изостао. Пуковачки карате клуб представљало је 12-торо такмичара, који су се надметали у више дисциплина, у конкуренцији од преко 180 такмичара из двадесетак клубова, а резултат тог учешћа је чак 16 освојених медаља и то 12 златних, једна сребрна и три бронзане. И у генералном пласману такмичари Пуковца су били први и освојили пехар, а и мушки и женски борба тимови такође су награђени пехарима и златним медаљама, као најуспешнији на турниру.

У појединачној конкуренцији у катама злато су освојили Леа Стаменковић, Андреј Петковић, Анабела Ибишевић, Лазар Митровић и Марјан Марковић, други је био Андрија Ђорђевић, а трећи су овога пута били Теодора Миленковић и Сара и Ђина Маринковић.

Пођеднако су били успешни и такмичари у борбама. Миа Здравковић, Лана Стојановић, Лазар Митровић, Андрија Ђорђевић и Марјан Марковић окитили су се златном медаљама.

Најбољи је био и женски борба тим, у саставу Лана Стојановић, Миа Здравковић и Анђела Ибишевић, који се окитио најсјајнијом медаљом. Ништа мање успешан није био ни мушки борба тим, у саставу Лазар Митровић, Андреј Петковић и Андрија Ђорђевић, који се са турнира такође вратио окићен златним одличјем.