Фудбалери забележили још један пораз

Кад кола крену низ брдо никако да се зауставе. Овом реченицом најблаже можемо описати оно што тренутно доживљавају сви чланови ФК Житорађа, после још једног пораза у низу, и новом кораку ка испадању из друштва зонаша.
По расквашеном терену боље су се снашли Деспотовчани који су головима Стојковића из пенала у 44. и Ђорђевића у 60. минуту дошли до нова три бода. Три најбоље шансе за Житорађу је имао нападач Јован Јовановић, који је стиче се утисак данас залутао на утакмицу, у ситуацијама један на један које је имао је пласирао лопту у руке голмана гостију. Пред сам крај првих 45 минута штопер Ђорђе Тодоровић са пола метара после гужве у шеснаестерцу погађа голмана Милановића у руке, а одмах у следећем нападу испада као ”из воза” на лажњак Стојковића, и судија Минић показује на белу тачку. Млади Дамњановић на голу Житорађе је био немоћан приликом ударца Стојковића и на полувреме су гости отишли са 1:0. Треба додати да је стратег Житорађана у 30-ом минуту морао да изврши две принудне измене због повреда играча. У другом делу игре Житорађа је ушла боље, са више жеље и хтења али ни мало среће. Две стативе, три пречке лопте поред и преко гола. Шутирали су редом Тодоровић Никола и Немања, Јовановић, Митровић, Момировић, али једноставно лопта данас није хтела у гол. Све промашаје је у 60. -ом минуту казнио Душан Ђорђевић и поставио коначан резултат 0:2. На крају стичемо утисак да екипи из Житорађе нема спаса са оваквом игром, шта је узрок тога, то нико не зна. Небројено пута данас се видело да је од свих играча Житорађе на терену највише жеље имао тренер Милошевић, једино што њему у данашњем поразу иде на душу јесте касно увођење Момировића у игру, који је својим уласком покренуо Житорађане. Све његове критике и савете играчи данас су слабо прихватали и терали до краја по свом, без обзира на чињеницу да је Милошевић кроз каријеру одиграо више утакмица у Српској и Првој лиги него свих 11 играча на терену у Зони и окружном рангу такмичења. Играчи су данас мислили да умеју и знају боље, с тога можемо рећи да је резултат ове утакмице и реалан.

Детаљ са меча / фото: Press company

Док Житорађанима не цветају руже Топличанин наставља да побеђује они су јуче савладали Лугомир резултатом 3:0 , Јастребац је изгубио од Борца резултатом 1:2 на свом терену, а Косаница је у Александровцу од домаће Жупе поражена 4:0. У следећем колу које је на програму 7. априла Житорађа иде у госте Бошњану, Топличанин гостује у Дреновцу, у Блаце одлази у Ћуприју, а у Куршумлију стиже другопласирани Борац из Параћина.

ФК ЖИТОРАЂА: Дамњановић 6,5 , Станковић(до 26. мин) 5,5 , Веселиновић 6, Митровић С. 7, Симић 6,5, Тодоровић Ђ. 5,5, Китановић 7, Јовановић С. (до 30. мин) 6, Јовановић Ј. 5, Тодоровић Ни. 7, Антанасковић 5,5.
Ушли са клупе: Тодоровић Не. (од 26.-67. мин) 5 , Митровић Ф. (од 30. мин) 6, Момировић (од 67. мин) 7.

ФК СЛОГА ДЕСПОТОВАЦ: Милановић 7, Андрејић 7, Стојановић 7,5, Здравковић 6,5 , Давидовић 6,5, Вулић 6,5, Софронијевић 7, Богдановић 7,5, Илић 7,5, Стојковић (до 87. мин) 8, Ђорђевић (до 89. мин) 8,5.
Ушли са клупе: Милорадовић и Милошевић без конкретног учинка.