”Блицкрик” Житорађана, праћен мајсторством Николе Тодоровића

Стотинак гледалаца који су данас присуствали мечу између Фк Житорађа и Фк Јастребац из Блаца имали су прилике да виде добру игру домаћих фудбалера са доста шанси и голова. Житорађа је добро отворила меч и раним головима прво Симића у 8. минуту а затим и голом младог Митровића у 14. рано ”начели” противника. Лепршава игра Житорађана на ни мало лаком терену за игру је донела доста шанси, а чини се да су најрасположенији за игру били капитен Момировић, Китановић и Никола Тодоровић. Управо је овај последњи лоб ударцем са око 18 метара ставио тачку на и, и тако крунисао одличну партију.

Детаљ са меча / фото: Н. Т. Press company

Марко Китановић је и данас био нерешива енигма за своје чуваре, а своју физичку надмоћ на терену је показао неколико пута када је после лопти у простор успевао да отклони своје чуваре и изађе 1 на 1 са голманом. Међутим, данас се је прописно испромашивао, али чини се да је тренер Милошевић добио Марка Китановића онаквог каквог сви очекују – брзог, експлозивног и јаког на лопти. Капитен на данашњем мечу Милош Момировић је био бољи део штоперског пара, и показао да својим искуством и борбеношћу надомешћује недовољну физичку спрему. На крају резултат 3:2, голове за госте су постигли Васиљевић и Стефановић, а први погодак гостију је најлепше од игре Блачана што смо видели данас. Из слободног ударца, право под руке немоћног Вељковића, међутим то не квари утисак данашње игре чувара мреже Житорађана који је неколико пута одбранио 1 на 1 и имао неколико сигурних ”излета” ван свог шеснаестерца. У следећем колу, које је на програму 21. и 22. априла, Житорађа гостује у Мијатовцу, док Блачани дочекују Копаоник из Бруса.

ФК ”ЖИТОРАЂА”: Вељковић 7, Станковић 6 (до 67. минута) , Момировић (к) 7 (до 76. минута), Симић 7, Митровић Ф. 7, Тодоровић Ђ. 6,5 , Китановић 7,5 , Милић 6,5 (до 73. минута) , Антанасковић 7, Тодоровић 8,5 , Митровић 6,5.
Ушли са клупе: Ђорић М. (од 67. минута) 6,5 , Павловић (од 73. минута) 6 , Цветановић (од 76. минута) 6.

ФК ”ЈАСТРЕБАЦ” : Спаловић 6,5 , Милутиновић 6,5 , Радовановић 6,5 , Стошковић 6,5 (до 46. минута) , Стојић 6,5 (до 33. минута) , Мијајловић 7 , Дурмић 6,5 , Стефановић 7 , Васиљевић 7, Рајковић 6,5 , Грујић 7 (к).
Ушли са клупе: Тошић 6 (од 46. минута), Јовановић 6 (од 33. минута).

СУДИЈЕ: Лазар Милојковић главни, Ненад Дикић и Немања Стаменковић помоћни (ПРОКУПЉЕ) 8

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Никола Тодоровић (ФК ЖИТОРАЂА) 8,5