Врањска бањa савладала Бадњевчане

БАДЊЕВАЦ / ЖИТОРАЂА – Стадион: Прле (Пуковац) Гледалаца: 200 Судија: Милашин Стевић (Куршумлија) 7 Стрелци: Антанасковић у 39. за Светлост, Михајловић у 47. и Демић у 63 и 90. минуту за Врањску Бању. Жути картони: Стаменковић у 75. и Стојановић у 84. (Светлост), Стојановић Вл. у 76. минуту за Врањску Бању.

ФК СВЕТЛОСТ: Стаменковић 6,5, Илић 6,5, Ћирић 6,5 (од 57. Љубеновић 6,5), Стојановић 6, Тонић (к) 7,5, Павловић 6 (од 86. Вучуровић -) , Вукадиновић 6,5, Антанасковић 7, Петровић 6,5 (од 66. Јанковић – ), Максовић 6,5, Ранђеловић 6.

ФК ВРАЊСКА БАЊА: Имери 7,5, Н. Стојановић 6, Стаменковић 6,5 (од 46.Вл. Стојановић 6,5), Ђорђевић 6,5, Н. Јовановић 6,5, С. Јовановић 6,5, Ристић 6 (од 66. Ву. Стојановић – ), Демић 9, Михајловић 6,5 (од 86. Пауновић – ), Ташић (к) 6,5, Миленковић 6,5.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Љубиша Демић 9 (Врањска Бања)

На стадиону у Пуковцу, по не баш пријатном времену за игру, гледали смо по два полувремена која су припала обеју екипама. Прво, сасвим заслужено припало је новајлији и домаћину екипи Светлости, која је напоран рад и опсаду гола гостију крунисала евроголом Милоша Антанасковића у 39. минуту, када је прелепим ударцем са преко 30 метара погодио саме рашље гола голмана Имерија. Међутим, други део припао је гостима. У 10. секунди другог полувремена гости су изједначили голом Михајловића да би у 63, а затим и у 90. минуту искусни Демић погодио за коначних 1:3. Треба напоменути да је Антанасковић промашио казнени ударац, те да је екипа Светлости данас имала доста шанси да преокрене резултат. Међутим, на крају заслужена победа госта, који је евидентно спремнији и физички и тактички дочекао овај меч. У следећем колу Светлост гостује екипи Полет 1980.