ПЕЈКОВАЦ КРАТКИХ РУКАВА У ОРАШЈУ: ФК Будућност – ФК Добрич (1:0) 4:0

ПЕЈКОВАЦ – На пролећној премијери у Зони Југ фудбалери Добрича из Пејковца предвођени стратегом Игором Цакићем поражени су од екипе Будућности из Орашја резултатом 4:0. Иако је на полувремену било свега 1:0 а Добрич равноправни такмац на терену домаћини из Орашја успели су да сломе противника и рутински одраде меч до краја.
Голове за домаћина постигли су Станковић у 22,74 и 88. минуту сусрета, а једном се уписао и резервиста Стојановић који је натерао данас без обзира на резултат Немању Вељковића да у 75. минуту поново капитулира.
Ипак из Пејковца поручују да је игра обећавајућа те да их пораз не брине. – До 74. минута и другог гола смо били равноправни и да не будем лажно скроман али и бољи ривал. Гости су своје шансе зрелије искористили и у финишу меча када смо ми са свих 11 играча појурили тај један погодак они су вешто искористили то и на крају напунили мрежу до врха. У следећем колу нас очекује локални дерби са екипом Житорађе, која је фаворит али данашњом игром су играчи доказали да иако смо били некомплетни можемо да парирамо сваком. У следећи сусрет улазимо јачи за још двојицу стандардних првотимаца који данас нису могли да наступе, те тако могу да кажем да ћемо дати све од себе да добро намучимо па чак и изненадимо Житорађу. – рекао је Славољуб Ристић за Добричке.
Добрич следећи меч игра на свом стадиону популарној ”Грбавици” у Пејковцу, против Житорађе, која ће своју пролећну премијеру имати сутра од 14 часова на стадиону у Орљану са екипом бадњевачке Светлости.