На пролећној премијери Житорађа поражена на свом терену (ВИДЕО)

У првом колу пролећног дела Супер Б рукометне лиге Исток, рукометаши Житорађе поражени су на свом терену од Беле Паланке резултатом 24:27. Трећепласирана екипа у лиги је синоћ предвођена младим Луком Поткоњаком који је у победи своје екипе суделовао са 8 погодака, је тек средином другог полувремена преломила меч у своју корист и стекла пуну теренску иницијативу. Код Житорађана као по обичају најбољи је био 37-годишњи Душан Илић са 9 погодака.
У првих 30 минута борбе око 200 гледалаца у Спортској хали у Житорађи гледало је егал меч, где се већим делом првог полувремена играло ”гол за гол” али су гости из Беле Паланке успели на крају да на одмор оду са 2 гола предности.
Појачање из редова нишког Железничара, 20-годишњи Поткоњак синоћ је од тренутка кад је крочио на терен, показао да ће бити главна карика Белој Паланци у наставку сезоне, док се синоћ још једном како је меч одмицао искристалисао главни проблем у игри Житорађе – мањак играча у ротацији, или спортским жаргоном речено, ”кратка клупа”. Неоспоран је квалитет двојице Илића, Ташковића, Вељковића и Ћурчића, али сигурно је да они као ни било који други играчи не могу одиграти 60 минута на врхунском нивоу. Тако да после синоћњег меча ово остаје као главна главобоља за тренера Николића и управу Житорађана.
Оно такође, што је допринело да се на лепу рукометну партију мало баци сенка јесу многе судијске одлуке, које најблаже речено, су у појединим ситуацијама биле веома дискутабилне и на штету обеју екипа. Синоћ се стекао утисак да судијски пар из Бешке, Тривковић – Милосављевић није дорастао суперлигашком рангу такмичења.
Тренер гостију из Паланке, Владимир Николић за наш портал је изјавио: Захвалио бих се пре свега публици у Житорађи, и мојим момцима на једној великој победи. Суђење не бих да коментаришем, о томе ће неко други причати, што се саме утакмице тиче јако тешка и неизвесна утакмица могли смо и боље да одиграмо, ми знамо противника одлично, припремали смо се специјално за ову утакмицу. Опет кажем, игра је могла бити и боља али задовољан сам, два освојена бода на једном јако тешком и јако врућем терену. – рекао је Николић.
Топлица Денић, члан стручног штаба Житорађе, рекао је да је Житорађа хендикепирано ушла у другу полу сезону. Без повређеног Хаџића, и са јако неугодним распоредом.
Нисмо могли бољу партију да пружимо јер смо имали закаснеле припреме, некомплетну екипу, имамо повређене играче те тако ни сад нисмо били у комплетном саставу. Очекивало се ово, екипа Беле Паланке је у самом врху ове лиге, имају добре финансије, велики фонд играча и добру организацију. Суђење не бих коментарисао, оно је саставни део игре, али мислим да смо резултату допринели и ми сами. Међутим, прво коло је, како буде одмицало првенство сигурно је да ћемо бити бољи, поготово када комплетирамо екипу. – објашњава Денић.

У наредном колу које је на програму 1 и 2. марта, Житорађа је поново домаћин, овога пута првопласираној екипи у лиги, Радничком из Крагујевца.

Подсећамо, и ову утакмицу РК Житорађа могли сте да пратите у директном преносу на нашем порталу, Ацелокупан снимак меча погледајте овде.