ДЕРБИ ЖИТОРАЂЕ, БАДЊЕВЦУ: Искуснија екипа из Бадњевца заслужено славила

ПУКОВАЦСтадион: Прле (Пуковац) Гледалаца: 20 Судија: Аранђел Вељковић (Врање) 7,5 Жути картони: Крстић, Јовић (Фк Светлост) Ђ. Станисављевић, Л. Станисављевић, Славковић, Веселиновић, Цветковић (Фк Добрич) Црвени картон: Л. Станисављевић (Фк Добрич) у 75. мин. Стрелци: Станојевић у 21, Марјановић у 30, Крстић у 37. минуту за Светлост, Цветковић у 35 и Веселиновић у 90. мин за Добрич.

СВЕТЛОСТ: Илић 6,5, Стевановић 7, Јовић 7, Перовић 7, Тонић (к) 7 (Павловић 6,5 ), Николић 7, Станојевић 8, Крстић 7 (Ћирић – ), Раимовић 6,5 (Петровић 6,5 ), Малетић 7,5, Марјановић 7,5.

ДОБРИЧ: Стојановић 7, М. Ђорђевић 6,5, Илић 7, Л. Станисављевић 6, Ђ. Станисављевић 7, Веселиновић 7, Ранђеловић 6 (Станојевић – ), Јовановић 6,5, Милошевић 6, Славковић 6 (Л. Ђорђевић – ), Цветковић 7.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Немања Станојевић 8 (Фк Светлост)

Светлост је наставила своју серију без пораза, и везали већ 4 меч узастопно без пораза. Да су Бадњевчани у доброј форми, и да ће са њом наставити наговестили су већ у првим минутима, Опсада гола младог Стојановића кренула је у уводним тренуцима, а на млади чувар мреже прву пут поклекао је у 21. минуту, када је на оштар центаршут Раимовића, најбољи актер данашње утакмице Немања Станојевић закуцао лопту у мрежу. Тај погодак био је ветар у леђа Бадњевчанима, па су преко искусног Далибора Марјановића удвостручили предност. Прошао је Лазар Јовић искоса, по левој страни центрирао, а на другој стативи се затекао Далибор Марјановић који је закуцао лопту у мрежу. Гости брзо смањују на 2:1 преко Стефана Цветковића, кога је на тацни послужио лоптом Кристијан Јовановић. Наде гостима да могу до брзог изједначења разбио је Крстић који је после минијатуре у шеснаестерцу савладао по трећи пут Стефана Стојановића. Друго полувреме припало је гостима из Пејковца. Без респекта према домаћину ушли су у други део, и у неколико наврата добрано намучили домаће. Неколико изгледних шанси промашили су гости, прво преко Ранђеловића, који са петерца није успео да погоди празан гол, а потом и преко Цветковића, чији је ударац зауставио Андрија Илић, који је још у пар наврата сигурно интервенисао. Гости у 75. остају са играчем мање, пошто је Лазар Станисављевић зарадио други жути картон. Гости на 3:2 стижу тек у 90. минуту преко свог најбољег играча Николе Веселиновића, али сем тог другог гола гости нису имали снаге за нешто више. На крају општински дерби је заслужено припао искуснијој, и смиренијој екипи Светлости. У наредном колу Бадњевац гостује у Стопањи, а Добрич дочекује Грацко.