Завршен футсал турнир у Балајнцу

Екипа „Стефан Митић“ из Малошишта победник је овогодишњег турнира у малом фудбалу, популарном „футсалу“, на терену спортског центра у Балајнцу. Они су у финалу савладали екипу „Фамилија“ из Ниша. У категорији јуниора, прво место заузела је екипа „Шмекери“, победивши у малом финалу екипу „ЗН-Маркетић“ из Мерошине.

Док је Новак покоравао Синсинати, интересовање публике у Балајнцу било је окренуто ка терену за мали фудбал, на којем се одлучивало о победнику турнира и освајању пехара и вредних новчених награда.

Пре утакмице за треће место и великог финала, одиграно је „мало“ финале у конкуренцији јуниора. Дечаци из Балајнца, Чапљинца, Баличевца и Мерошине, окупљени у екипу „Шмекери“ били су бољи од својих вршњака из екипе „ЗН-Маркетић“ из Мерошине  за коју је наступао и најбољи играч турнира у конкуренцији јуниора Душан Чакић. Победници су награђени пехаром, а финалисти вредним новчаним наградама.

Након њих на сцену су ступили сениори у борби за треће место. Бољи су били гости из Прокупља екипа „Брза храна Њупко“ од домаће екипе „Парализе“.

У финалној утакмици виђена је велика борба између екипа „Стефан Митић“ и „Фамилија“. Бољи су били футсалери из Малошишта, екипа „Стефан Митић“. Они су у неизвесној завршници савладали „Фамилију“ резултатом 2:1.

Поред пехара и медаља учесници финалне вечери у Балајнцу награђени су и вредним новчаним наградама. Ове године организатор ФК Земљорадник, обезбедио је 2400 еура за награде. Победничкој екипи припало је 1000 еура, „Фамилија“ је освојила 500 еур, док су утешних 300 и 200 освојиле трећепласирана екипа из Прокупља и домаћа екипа „Парализе“. За најбољег играча турнира проглашен је Душан Миленковић из победничке екипе.

Више од 1000 гледалаца на трибинама спортског центра у Балајнцу имало је прилику да ужива у мајсторијама и лепим потезима играча ове магичне игре на петопарцу. До следећег лета публика се окреће праћењу Окружне лиге у великом фудбалу и борби „Земјорадника“ за титулу првака и промоцију у виши ранг такмичења.