Задругар убедљиво поражен у Соко бањи

После меча са екипом ”АС” из Бујановца и луде среће коју су имали, футсалери КМФ-а Задругар из Житорађе су у петак у мечу Регионалне футсал лиге Исток, поражени од екипе КМФ Озрен из Соко бање резултатом 11:2. Голове за Житорађане постигли су Момировић и  Милошевић, а из клуба су се поводом меча огласили на званичној фејсбук страници, а ми саопштење преносимо у целости:
Резултат све говори. У футсалу је све могуће, у десет секунди можеш да даш али и да примиш гол..Са истим тим размишљањем смо и отишли на мегдан четвртопласираној екипи из Сокобање. Утакмица је почела у фер и коректној борби. У само 2 минута створили смо 3 стопостотне прилике које нисмо искористили, а онда је као казна уследио гол Озрена. Пуни себе, видевши да смо доста бољи од противника кренули смо даље и већ после минута игре изједначили смо резултат.
А онда је уследио шоу, не Ами Џи, не Гранд, већ шоу судијског пара (нису вредни помена) који због приговора играчу гостујуће екипе Стојановићу дају директан црвени картон и нас остављају на цедилу са играчем мање. Стојановић је до тада играо једну од најбољих утакмица и веома лагано пролазио противничке играче што је вероватно и представљало проблем судијском пару. Али то није све, при резултату 2:1 за домаћина (гол постигнут са играчем више) голман наше екипе баца контру коју невероватно грубим стартом (старт за 2 црвена картона) прекида голман гостију и исти постижу гол за 3:1. Онда је уследио хаос на терену. Наша екипа се од тог тренутка помирила са поразом, схватила да утакмицу мора да изгуби и само чекала крај утакмице, јер није било могуће играти против свих. (4 играча, голман и неизбежни судијски пар)
И на крају. Све честитке домаћину на освојена 3 бода.. Пуно среће у даљем току такмичења.
Суђење фер и коректно. – написали су на страници ”КМФ Задругар 2017”, представници клуба из Житорађе.