СВЕТЛОСТ ЗАСИЈАЛА НА ПРЕМИЈЕРИ: ФК Светлост – Фк Алакинце 2:0 (0:0)

СТАДИОН: Прле (Пуковац) ГЛЕДАЛАЦА: 100 СУДИЈА: Ненад Савић (Прокупље) 6,5 ЖУТИ КАРТОНИ: Н. Стојковић, Д. Стојковић, У. Јовановић, Л. Стојковић (ФК Светлост), Миленковић, М. Радоичић, Манолчов, Таировић, Савић (ФК Алакинце) СТРЕЛЦИ: Перовић у 63 и Тонић у 67. минуту за ФК Светлост.

ФК СВЕТЛОСТ: А. Илић 7, Л. Јовановић 7, Н. Стојковић 7, Перовић 8, Тонић 7,5, Д. Стојковић 7, У. Јовановић 7 (Величковић – ), Д. Илић 6,5 (Митић 6,5,), Марјановић 6,5, Станковић 6,5 (Павловић – ), Л. Стојковић 6,5

ФК АЛАКИНЦЕ: Филиповић 6, Мицић 6,5 (Ђорђевић – ), Стојановић 6 (В. Радоичић 5,5) , Миленковић 5,  М. Радоичић 6,5, Манолчов 6, Таировић 6 (Петровић -) , Илић 6,5, Савић 7, Стошић 7, Тасић 6.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Василије Перовић 8 (ФК Светлост)

Мучила се Светлост првих сат времена против чврстог бедема гостију из Алакинца, и није могла до гола. Таман кад је почела да се нервоза увлачи међу играче обеју тимова, Данило Стојковић хируршки прецизном лоптом налази Перовића који матира истрчалог Филиповића. Четири минута касније, после центаршута из корнера Марјановић качи лопту, али је Тонић у паду спроводи у мрежу и поставља коначних 2:0. Могла је Светлост до већег капитала да су прецизнији били Стојковић и Јовановић после два прекида али и овакав резултат је довољан за нова три бода на табели. И додатни мотив пред дерби сезоне у наредном колу у Прокупљу, против екипе ОФК Топличанина, која је јуче поражена од Житорађе.