СВЕТЛОСТ СТАВИЛА ТАЧКУ ПОБЕДОМ: Марјановић водио до победе!

ПУКОВАЦ – СТАДИОН: Прле СУДИЈА: Милован Костић (Сурдулица) 8 ГЛЕДАЛАЦА:ЖУТИ КАРТОНИ: Стојковић, Перовић, Пешић (Фк Светлост) Станковић, Јовић, Тошић (Будућност) СТРЕЛЦИ: Стојковић у 21 и Марјановић у 49. минуту за Светлост, Станковић у 76. за Будућност

ФК СВЕТЛОСТ: А. Илић 7, Стојковић, 7, Стевановић 6.5, Перовић 7, Тонић 7, Пешић 6,5, Петернел 6,5, М. Илић 6,5 (Величковић 6,5), Марјановић 7,5, Митић 7, Арсић 7 (Павловић 6,5,).

ФК БУДУЋНОСТ: Стојиљковић 6 (Н. Цветковић 6), Ђокић 6, Б. Станковић 7, П. Цветковић 6,5 (С. Цветковић 6), Милић 6,5, Јовић 6, Јовановић – (И. Цветковић 6), Миленковић 7, М. Станковић 7, Тошић 6, Николић 7.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Далибор Марјановић (Фк Светлост) 7,5

Стављена је тачка на фудбалску Зону Југ. У последњем колу на стадиону у Пуковцу, овосезонском дому фудбалера бадњевачке Светлост, гостовала је екипа Будућности из Орашја која се поразом опростила од Зоне Југ. Бадњевчани су и у овај меч ушли максимално мотивисани и да се победом ставе тачку на опстанак у лиги. Домаће је у вођство довео бек Данило Стојковић који је на асистенцију повратника Митића, савладао Стојиљковића. До полувремена имала је екипа Светлости још неколико шанси али фалило је смирености у завршници. Друго полувреме одагнало је све мистерије са питања победника.
На центаршут 20-годишњег Петернела, са правом прозвани ”ШИЉОНАТОР” скида паучину са гола резервисте Цветковића и у свом маниру је постигао гол главом.
Гости су смањили на 2:1 са креча, када је иза леђа Илића лопту послао Станковић, играо се 76. минут, а до краја сусрета није виђено неких изгледних шанси за гол.
Сума сумарум сезоне екипе из Бадњевца истиче три ствари: заслужено изборен опстанак и високо шесто место са 45 бодова, Андрија Илић иако најмлађи био је један од стубова целе сезоне, и најискуснији Далибор Шиља Марјановић поново најбољи стрелац екипе са 13 погодака. Али то је свима одавно нормално када је у питању ”Шиља”.