Сирена спасила Задругар

У 14 колу Регионалне футсал лиге “Исток”, футсалери Задругара из Житорађе су синоћ у својој хали играли нерешено 5:5 са екипом АС из Бујановца. Захваљујући мало неспретности  играчу из Бујановца Мустафи , али и семафорској сирени домаћини су остали непоражени. Наиме поменути гостујући играч је свега неколико секунди пре краја меча, узео на центру лопту, истрчалом голману  домаћина и сам кренуо ка празном голу, али је оклевао да упути шут и сирена је означила крај. Протести гостију  код судија меча  нису уродили плодом , и остало је 5:5.  Иначе тим из Житорађе је први дошао у вођство у 13 минуту  голом Стојановића , који се пре тога порописно испромашивао у неколико ситуација. И гости су претили, и то највише преко Демирија, да би преко Станојевића изједначили на 1:1 у 16 минуту првог полувремена. Друго полувреме је донело узбуђења која се могу доживети само на футсалу, јер је око 200 гледалаца видело још чак 8 голова.

Најпре су гости преко Крстића у 24 мин. повели са 2:1, да би у домаћин у 27 мин. голом Миљковића дошао до изједначења. Од 28  до 32 мин. присутни су уживали, јер су у том периоду постигнута још  4 гола. Два гола за домаћина и вођство од 4:2 су постигли Мишић и Момировић, а за госте Мустафи и Крстић. Тако је резултат у 33 минуту гласио 4:4. Само 2 минута пре краја топовски шут играча Задругара Марка Миљковића са неких 12 метара, и лопта је завршила у горњи десни угао гола голмана из Бујановца Асанија. Тада су сви помислили да је меч решен, али упорни гости су већ после 40 секунди  , преко Демирија  изједначили на 5:5. Онда се десило оно што смо на почетку текста и описали, али је можда то и најреалнији резултат меча који је синоћ одигран у Житорађи. Додајмо на крају  да Задругар наредну утакмицу игра у Сокобањи са Озреном.