Badnjevčanima pobeda u Kuršumliji , Kosanica žestoko kažnjena

Mnogo se bure diglo posle utakmice 16 kola Zone Jug između Kosanice i Svetlosti iz Badnjevca. Utakmica je tada završena 1:1, a igrači iz Badnjevca su  prikazali daleko bolju igru, dok je glavni sudija meča   Ernest Kajkuš iz Vranja na sve načine pokušavao da to osujeti. Tako je u 85 min. samo on video prekršaj za jedanaesterac u šesnaestercu gostiju , a u korist domaćina.  Sve je kulminiralo dan kasnije, kada je FK Kosanica poslala snimak utakmice u FS RIS, a taj snimak je bi skraćen taman da se ne vide najsporniji detalji , te i sam momenat dosudjivanja spornog penala, kao i njegovo izvodjenje. Ipak pored tog namernog očigledno fingiranja snimka, Kosanica je u toku prvog poluvremena napravila kardinalnu grešku, kada je iz igre u 25 min. zamenjen bonus igrač sa brojem 3, a umesto njega je zaigrao stariji igrač, što je direktno kršenje pravila o nastupu 2 igrača u prvih 45 minuta utakmice. Ovo je koštalo Kosanicu  gubljenjem utakmice službenim rezultatom 0:3, a zbog dostavljanja fingiranog snimka moraće da plate i kaznu od 30.000 dinara. Kosanica u poslednjem kolu ove jeseni igra sa ekipom Gracko, a Svetlost dočekuje Dinamo iz Vranja.