ТОДОРОВИЋ ВОДИО ЖИТОРАЂУ ДО ПОБЕДЕ: ФК Житорађа – ОФК Топличанин 2:1 (1:0)

ОРЉАНЕ – СТАДИОН (Свети Јован) ГЛЕДАЛАЦА: 150 СУДИЈА: Милош Грујић (Ниш) 6 СТРЕЛЦИ: Тодоровић у 26 и Митић у 53. минуту за Житорађу, Д. Стојковић 70. минут из пенала за Топличанин ЖУТИ КАРТОНИ: Тодоровић, Ј. Лучић (ФК Житорађа) Арсић, Станковић, В. Пауновић(ФК Топличанин)  ЦРВЕНИ КАРТОНИ: С. Лучић у 71. (ФК Житорађа) и М. Китић у 75. минуту (ОФК Топличанин)

ФК ЖИТОРАЂА: Бабић 6,5 Китановић (к) 7,5, Младеновић 7, Петковић 6,5, С. Лучић 6, В. Стојановић 7, П. Стојановић 7 (Ранђеловић – ), Динић 7, (Ј. Лучић 7 ) Митић 7,5, Тодоровић 8, Арсенијевић 6,5

ОФК ТОПЛИЧАНИН: Коковић 6, Д. Станковић 6,5 (М. Јовановић 6), Стаменковић 6, Марковић 6 (М. Китић – ), В. Станковић 6,5 (Ј. Јовановић 6), Каличанин 7, Арсић 5,5, А. Станковић 6.5, В. Пауновић 6,5, Д. Стојковић 7,5, Л. Пауновић 7

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Никола Тодоровић (ФК Житорађа)

Тресла се гора родио се миш. Најављивана као казнена експедиција пролећног дела првенства екипа ОФК Топличанина није била довољно јака да савлада данас Житорађу вођену расположеним Николом Тодоровићем, Марадоном дољевачког фудбала. Тодоровић је начео Топличанин погодовши из слободњака у Коковићеву страну, а онда нанизао тројицу пре него што је упослио горостасног Митића који је повећао на 2:0. Онда је кренуо период несигурности арбитра Милоша Грујића који је прво свирао казнени ударац за небеско-плаве а онда због приговора искључио штопера домаћих. Ипак, после прегрубог фаула, четири минута након првог показује и други црвени картон овога пута Китићу из Топличанина. Последњих петнаестак минута меча протекли су у беспоштедној борби на обе стране, и на крају Житорађа је задржала предност од једног гола, забележивши тако прву пролећну победу.