Седамнаестогодишњи Илић спасао Житорађу бруке!

ПРОКУПЉЕ – Стадион: Крај Топлице (Прокупље) Гледалаца: 100  Судија: Стефан Станковић (Лесковац) 7,5
Стрелци: В. Пауновић у 34. минуту за Житорађу, Мицић у 83. минуту за Полет. Жути картони: Динић, Стаменковић, Марјановић (Фк Житорађа) Мирковић, Поповић (Фк Полет) Црвени картон: Марјановић (Фк Житорађа) у 90. минуту.

ФК Житорађа: Илић 8, Благојевић 5,5 (од 46. Петковић 5,5) В. Пауновић 6, Л. Пауновић 5,5, Крстић 5,5, Веселиновић 5,5 Станковић 5,5 (од 53. Динић 6) Стаменковић 5,5, Марјановић 5,5, Ристић 6,5, Арсенијевић 5 (од 66. Грујић 5)

ФК Полет: Јовановић 6,5, Мицић 7, Никола Н. Станојевић 5,5 (од 70. Живић 6) Мирковић 6, Никола Р. Станојевић 7, Стевић 6 (од 63. Петровић 6), Ђорђевић 6, Поповић 6,5 (од 79. Ђорић 6) Китић 6,5, Аксић 6,5, Трајковић 6,5.

Играч утакмице: Андрија Илић (Фк Житорађа) 8.

Када судбина једног претендента на Српску лигу, против екипе из доњег дома табеле буде у рукама 17-годишњег чувара мреже онда је јасно да данас на терену није постојала екипа Фк Житорађа. Иако се чинило да је против Јабланице у питању само лош дан, момци из Житорађе су данашњим издањем показали да су у озбиљној играчкој кризи, и да игра без идеје и смисла се као вирус преноси из утакмице у утакмицу.
Све данас на терену је изгледало неубедљиво, и једна и друга екипа у првом делу нису постојале, а сем гола Владе Пауновића из слободњака нисмо имали неки детаљ вредан пажње.

Андрија Илић (17), херој данашњег меча

Друго полувреме апсолутно је припало гостима са Косова. Игра на тај 1 гол који значи бод, је дала резултат у 83. минуту преко Мицића.
Резултат је могао да буде убедљивији, јер су гости из Лапљег села имали још 4 шансе у другом полувремену које је хладнокрвно одбранио Андрија Илић, 17-годишњи голман Житорађе, који је данас био једина светла тачка у саставу Ивана Јовановића.
Пред крај меча, киван на судију Далибор Марјановић је добио црвени картон због приговора. Док су домаћи у последњих 5 минута проводили у дискусији са судијама гости су привели меч крају и заслужено однели бод кући.
И у овом мечу се као главни проблем истакао однос према игри играча Житорађе, а да ли ће се ова сада већ устаљена бољка Житорађана поновити и у локалном дербију са екипом Светлости из Бадњевца остаје нам да видимо наредног викенда.
Треба напоменути да је Светлост резултатом 1:5 савладала Бобиште и забележила прву победу у Зони.