РЕЗИМЕ СПОРТСКОГ ВИКЕНДА: Бадњевачка Светлост, осветлала образ Житорађи овог викенда

ЖИТОРАЂА – У викенду који је за нама, поред фудбалских, лопта се закотрљала и на рукометним теренима, те је општина Житорађа овог викенда имала представнике у мушкој и женској конкуренцији.
Млада и полетна екипа Драгана Николића претрпела је пораз од екипе Прибоја у истоименом граду резултатом 32:24. Код Житорађана истакао се Веселин Маљевић са 8 погодака, као и Благоје Марковић са истим бројем погодака.
Дебитантску утакмицу у Супер Б рукометној лиги, по добром неће памтити ни изабранице Владе Антанасковића. Видно неискуснија Житорађа, промашивала је зицере и била далеко од своје игре, против максимално мотивисаних и бољих гошћи из Кучева, те на крају резултат 21:40 није неоправдан. Код домаћина, Житорађе, најбоља је била Милена Динић са 5 прецизних шутева.
У комбинованом саставу, без голмана, и са играчем међу стативама, екипа Житорађе отпутовала је у Орашје, где је у оквиру 9, кола Зоне Југ одмерила снаге са екипом Будућности. Поред тога што су на мегдан Будућности изашли без чувара мреже Новаковића, кога је у тој улози заменио везњак Стевановић, Житорађа је већ у 20. минуту губила са 2:0, а до краја гости су постигли још један погодак. и стиче се утисак, рутински одрадили ову утакмицу, у којој је Житорађа ушла као фаворит.
Добрич је голом Стефана Цветковића у 24. минуту изборио реми у дербију зачеља против екипе Грацка. Гости су повели у 12. минуту, а после изједначујућег поготка играо се егал меч у коме су се посебно истакли чувари мреже обеју екипа.
На ни мало лаком гостовању у Горњој Стопањи, екипа Бадњевачке Светлости изборила је реми и у Бадњевац се вратила са бодом. Од самог старта била је једна тврда утакмица, са доста борбе на средини терена, и по неком добром шансом на обе стране. Најбољу шансу за госте из Бадњевца пропустио је искусни капитен, Марјановић у 75. минуту који је тукао главом поред гола гостију.
На крају, после целокупног резимеа спортског викенда стиче се утисак да су једино Бадњевчани извукли ”позитиван” салдо после овог викенда. А уз њих једина непоражена екипа је Добрич из Пејковца. Све екипе из Житорађе су подбациле на тесту овог викенда.