Житорађанке прегазиле Јагодину

ЖИТОРАЂА – У 9. колу Прве лиге Исток за рукометашице пред пуним трибинама у Житорађи, гледали смо једну лепу и узбудљиву рукометну представу. У дербију двеју екипа из врха табеле, ни мало угодна млада екипа Јагодине, добрано је намучила изабранице Владе Антанасковића.
Житорађа је у овај меч кренула млако, и неубедљиво, а Јагодинке тркачки супериорно предвођене голманом Анђелом Радивојевић која је вечерас била најбољи актер гостујуће екипе са 14 одбрана. Јагодина је у једном тренутку на семафору имала убедљивих 5 голова разлике. За то што Јагодина није у првом полувремену већ успела да реши меч, Антанасковић може да захвали Марији Стојковић, голману своје екипе која  је у првих пола сата била убедљиво најбољи актер домаћих. Пред крај полувремена капитен домаћих Јелена Стаменковић мини серијом од 4 поготка смањила резултат да би искусна Јована Бартошић у последњим тренуцима меча поставила коначних 10:10 у првом делу.
На полувремену Житорађанке су консолидовале редове, а лошу одбрану из првих 20 минута меча стратег Житорађе стабилизовао је увођењем Јоване Тодоровић која је подигла ниво одбране.
У другом делу су тереном господариле Житорађанке а голгетерима Стаменковићевој и Бартошићевој придодале су се још Наталија Станковић и Милена Динић.
Последњих 5 минута меча бранила је Драгана Здравковић, најновије појачање Житорађе, а искусна играчица је на свом дебију је забележила 5 одбрана од чега 3 са линије седам метара.
Кратак сиже меча дао је Предраг Глигоријевић први човек Жрк Житорађа: Једна динамична и узбудљива утакмица, коју су обележили голмани. Честитао бих младој Анђели Радивојевић која је показала да је будућност српског рукомета на позицији голмана. Такође, похвалио бих и издање наших голмана, као и залагање екипе на целом мечу. Честитке гостима на беспоштедној борби, ми се осврћемо наредном мечу са лидером првенства Жрк Пиротом. – изјавио је председник Жрк Житорађа.

Жрк Житорађа ће и у наредном колу бити домаћин, а дочекаће екипу Пирота у можда најбитнијем мечу сезоне.

ЖРК Житорађа: Стојковић 15 (одбрана), Стаменковић (к) 7, Петковић, Динић 3, Станковић 4, Митровић, Бартошић 7 (2), Здравковић 5 одбрана (3), Тасић, Маљевић, Симоновић, Тодоровић.

ЖРК Јагодина 2: Радивојевић 14 (одбрана), Марковић (к) 6, Јовановић, Митић А, Станковић 4, Стојановић, Митић С. 2, Ђорђевић, Ристић 3, Милосављевић 1, Павловић, Ракић, Ђурић, Златановић, Јовановић.