Житорађани за част савладали фаворита из Александровца

У претпоследњем колу Зоне Запад, фудбалери Житорађе су на стадиону у Пуковцу савладали екипу Жупе из Александровца резултатом 2:1.

У утакмици без резултатског значаја за обе екипе доминантнији су били Житорађани, који су могли врло лако до убедљивијег резултата с обзиром на број промашаја. Житорађа је повела у 9. минуту евро голом Милоша Јанковића са преко 25 метара.

Ређале су се шансе за Житорађу до краја првог дела, међутим егзекутори нису били на висини задатка те је казна стигла у 37. минуту, када је данас непогрешивог Илића савладао Андрејић. Други део поново у знаку Житорађе, и награда стиже у 53. минуту из једанаестерца, када хладнокрвни Ристић шаље голмана у једну а лопту у другу страну.

До краја Житорађа је имала још 5 стопостотних шанси, док је пар шанси гостију неутралисао 17-годишњи Илић.

На крају заслужених 2:1 за Житорађу.

Стадион: Фк Пуковац

Гледалаца: 50

Судија: Минић 7,5

Стрелци: Јанковић 9. и Ристић (п) 53. минут за Житорађу, Андрејић 37. минут за Жупу.

Жути картони: Марјановић (Житорађа), Пелић и Ћирић (Жупа)

Фк Житорађа: Илић 8,5, Филиповић 7,5, Пауновић 7,5, Стојановић 7, Цветановић 7, Јанковић 8, Јовановић 7, Ристић 8 (Вукадиновић -) , Марјановић 7, Стаменковић 7, Динић 7,5 (Благојевић -)

Фк Жупа: Милошевић 7, Цветић 6,5, Пелић 6,5, Степић 6, Лисинац 6,5, Радовић 6 (Милић -), Лазаревић 7 (Томић -), Андрејић 7,5, Максић 6,5, Здравић 7, Лапчевић 7 (Ћирић -)

Играч утакмице: Андрија Илић (Фк Житорађа) 8,5.