Житорађа освојила нове бодове, од готовог умало вересија

Фудбалери Житорађе у 22. колу Зоне Запад, на ”домаћем” терену у Прокупљу савладали су данас екипу Јухора из Обрежа резултатом 3:2 (1:0) . Изабраници Ивана Јовановића су од почетка боље и фокусираније ушли у меч што је резултирало са неколико изгледних шанси у првом делу. Међутим, шансе које су стварали Марјановић и Милосављевић нису успели да преточе у поготке. Таман кад се помислило да ће се на полувреме отићи са 0:0 Игор Ристић је бравуром из слободног ударца постигао гол за 1:0. У другом делу Житорађа додаје гас и преко вихорног Милосављевића, који је постигао поготке у 54 и 60. минуту, долази до предности од 3:0. Треба истаћи да је Житорађа деловала боље у већем делу меча, а посебно се у везном реду уз млађаног Милосављевића истакао и Никола Милић који је био ”мотор” екипе из Житорађе.
Гости су дошли до 3:2 преко капитена Душана Ћосића који је у 80. минуту прво искористио несмотреност штопера, а потом у 88. и лоше постављање младог голмана Житорађе Илића и смањио на 3:2.

Милосављевић у једном од продора / фото: Н.Т. Прес компани

Драго ми је да сам после дуго времена добио шансу у првом тиму од старта, и мислим да сам оправдао очекивања. Што се игре екипе тиче мислим да је у првом делу фалило мало више озбиљности, али смо успели да то решимо у другом полувремену и на крају заслужено славили. – рекао је двоструки стрелац на данашњем мечу, 19-годишњи Виктор Милосављевић.

Тренер гостију из Обрежа честитао је Житорађи на заслуженој победи и рекао да његова екипа сада гледа напред и да се окреће новим изазовима који јој предстоје.

У следећем колу Житорађа дочекује екипу Слоге из Деспотовца.