У комшијском дербију Житорађа поделила бодове са Блачанима

У 20. колу Зоне Запад, на стадиону ФК Топличанин у Прокупљу, фудбалери Житорађе су као домаћини дочекали екипу Јастрепца из Блаца. У комшијском дербију од почетка је била боља Житорађа, поготово у првих 45 минута када је екипу Јастрепца у животу одржао голман Благојевић одбранивши неколико чистих шанси за гол. Други део кренуо је боље по Блачане и већ у 47. минуту госте у вођство доводи Лапчевић, искористивши грешку одбране. У наредним минутима конце у својим рукама држе гости те тако у 70. минуту поново Лапчевић доноси гостима два гола предности.

Да је 2:0 најопаснији резултат показали су фудбалери Житорађе када су прво преко ветерана Ристића у 77. минуту смањили на 1:2. Да би еврголом Владимира Пауновића у 81. минуту Житорађа изједначила, и поставила коначних 2:2.

Кад се на крају саберу утисци, долази се до закључка да је Житорађа била боља, али да је можда раније шансу требало да добије 18-годишњи Милосављевић који је својим уласком у 75. минуту унео живост у нападу Житорађе, и учествовао у акцијама које су претходиле погоцима Житорађе. У 88. минуту гости остају са десеторицом јер је Никола Тимотијевић исључен због другог жутог картона.

Стадион: ФК Топличанин

Гледалаца: 200

Стрелци: Ристић у 77. и Пауновић у 81. за Житорађу, Лапчевић у 47 и 70. за Јастребац.

ФК Житорађа: Илић 7, Филиповић 6 (од 75. Милосављевић 7), Пауновић 7,5, Стојановић 6,5, Цветановић 7, Стаменковић 6,5, Станковић 6,5, Ристић 7,5, Марјановић 6 (од 62. Динић 6,5) Тодоровић 6, Јовановић 6,5.

ФК Јастребац: Благојевић 8, М. Тимотијевић 6,5, Радовановић 6,5, Јовић 7, Ваљаревић 6,5, Тошић 7, Дурмић – (од 30. Павловић 6,5), Мијајловић 6,5, Лапчевић 9, Н. Тимотијевић 6,5, Ивковић 6,5.

Играч утакмице: Марко Лапчевић 9 (ФК Јастребац)