Топлички дерби припао Топличанину

Лидер Зоне ”Запад” ОФК Топличанин је данас дошао у Житорађу као фаворит за победу, и уједно као главни претендент за новог Српсколигаша. По добром терену, и пријатном времену за игру фудбалери обеју екипа су пружили један солидан меч. Оба тренера су извели комбиноване саставе на терен, а боље су се снашли Прокупчани. Топличанин је на полувреме отишао са резултатом 0-2 захваљујући головима Лазаревића и Стојковића у 12, односно 32. минуту. На старту другог дела игре Топличанин постиже и трећи гол који је дело Цветковића у 49. минуту. Почасни погодак за домаћина постигао је млади нападач Јован Јовановић ефектним ударцем под пречку голмана Новаковића у 65. минуту игре. Житорађа се после овог пораза налази на 13. месту, док је лидерску позицију задржао Топличанин. У следећем колу Житорађа иде у госте Слоги из Ћићевца, док у Прокупље стиже Јединство из Мијатовца.
Ево и резултата и табеле после завршеног 23. кола Зоне ”Запад”