Светлост коначно засијала: Тонић ставио тачку на јесењи део првенства

Стадион: Свети Јован ( ОРЉАНЕ) Гледалаца: 50. Судија: Милан Милић (Врање) 9. Стрелци: Вукадиновић у 35, Малетић у 48 и Тонић у 53. за Светлост, Стојковић у 38. за Академију.  Жути картони: Тонић и Малетић (Фк Светлост) Милојковић (Академија).

Фк Светлост: Стаменковић 7, Антанасковић 7, Ћирић 7,5, Павловић 7, Тонић 9, Марјановић 7,5, Бабовић 8, Максовић 7, Вукадиновић 8,5, Малетић 8,5, Ранђеловић 7.

Фк Академија 10: Ђорђевић 7, Крстић 6,5, Ивковић 6,5, Стојковић 7,5, Милосављевић 6,5, Петернел 6,5, Никетић 6, Митровић 6, Милојковић 6, Живковић 6, Митровић 5,5.

Играч утакмице: Милан Тонић (Фк Светлост) 9.

ОРЉАНЕ – У мечу 16. кола Зоне Југ, на стадиону Свети Јован у Орљану снаге су одмерили фудбалери Фк Светлости из Бадњевца и Академија 10 из Прокупља. У дербију двеју екипа из доњег дома табеле, по расквашеном терену у Орљану боље су се снашли домаћи фудбалери.
Меч је отворио Бабовић са две добра шута који су добрано намучили голмана гостију Ђорђевића који је данас био на висини задатка.
Круна за бољу и агилнију игру стигла је у 35. минуту, када је хируршки прецизним центаршутем Никола Ћирић пронашао нападача Николу Вукадиновића, а 19-годишњи офанзивац Светлости довео своју екипу у вођство. Међутим, само три минута касније у 38. минуту Академија се враћа у меч евроголом капитена Душана Стојковића који је из слободног ударца погодио малу мрежу у голу Стаменковића.
Друго полувреме такође је протекло у знаку екипе Светлости. Претили су Бадњевчани преко Бабовића, Ранђеловића и Вукадиновића, а награда је поново стигла у 48. минуту када је Митар Малетић искористио смушену реакцију голмана домаћих и његов једини кикс данас казнио голом за 2:1. У 53. минуту екипа Светлости повећава своју разлику на 3:1 када после одиграног дуплог паса са Ранђеловићем, штопер и капитен домаћих Тонић, у маниру расног голгетера шаље голмана у једну а лопту у другу страну, за испоставиће се коначних 3:1.
Могла је Светлост и да увећа предност преко Вукадиновића, када је после соло продора у коме је прошао поред 5 гостујућих играча шутирао тик поред стативе. Међутим, на крају, остало је Светлост 3 Академија 1 и тиме се спустила завеса на јесењи део првенства Зоне Југ, у коме је Светлост освојила 8, а Академија 10 бодова.