Рукометаши и рукометашице настављају победнички низ

Овог викенда дворанама широм Источне Србије играју се мечеви 13. кола Прве лиге Исток, за рукометаше и рукометашице. Најбоље екипе у обе категорије такмичења Рк Житорађа и Жрк Житорађа јуче су забележили нова 2 бода. Рукометашице су на веома тешком гостовању у Свилајнцу после убедљивих 17:9 на полувремену, меч завршиле резултатом 29:20 у своју корист. Тренер Антанасковић је после још једне победе у низу изјавио:
– Задовољан сам како су моје играчице одиграле јучерашњи меч, без обзира на суђење које је било у Свилајнцу успели смо да одиграмо нашу игру од почетка до краја и на крају заслужено победимо. Ова победа је плод тимске игре и незахвално је издвајати било коју играчицу посебно. Надам се да ћемо до краја првенства наставити са оваквим партијама и остварити зацртани циљ.

Мрдаковић и Станковић / фото: Press company

Мушка екипа из Житорађе је дочекала на свом паркету Параћинце. Бољи су били домаћини резултатом 35:28 а чини се да су гости у Житорађу дошли да се надигравају, и тако је било првих 25 минута, док тренер Житорађе Проловић није са клупе увео леворуког бомбардера Мрдаковића, који је са 6 везаних погодака преломио меч у корист Житорађе. Тренер Параћинаца, Станковић пожелео је Житорађи до краја првенства пуно успеха, и да наставе у оваквом ритму.
Шеф струке Житорађе Бојан Проловић је похвалио залагање својих играча:
– Честитао бих Параћину на доброј утакмици, нису они неискусна екипа. Знао сам да ће бити овакав меч отприлике првих 20-ак минута. Али моји играчи су показали да су на правом путу да уђемо у Супер Б лигу, сви су дали свој максимум и победа је била неминовност. – рекао је Проловић и додао:
Похвалио бих Мрдаковића за вечерашње издање, Оги је доказао потенцијал велики са којим треба да се ради. Пружила му се шанса отворио се како треба, одрадио је посао како треба и показао да није случајно овде. Наравно, похвале иду и на рачун свих младих играча који су добили шансу на овом мечу.
Поред Мрдаковића, шансу са клупе су добили сви играчи а чини се да је најзапежнији био и најталентованији међу њима, 15-годишњи Урош Станковић. Он је на мечу постигао 2 гола, али начин на који је постигао други погодак показује да поседује све предиспозиције да једног дана буде врхунски рукометаш.
Такође, играч утакмице Огњен Мрдаковић је у изјави за наш портал рекао да ће му ова утакмица доста значити на самопоуздању и да ће се трудити да настави са оваквим партијама у предстојећим мечевима. Следећи меч који Житорађа игра јесте меч у Сврљигу, а из табора лидера Прве лиге Исток најављују поход на 14 везану победу од старта првенства.

Детаљ са меча / фото: Press company

Поред Мрдаковића који је постигао седам погодака у Житорађу се још истакли Илић са 7 и Ћурчић са 6, док су у редовима Параћина ефикасни били Божанић са 9 погодака, као и Поповић и Станојевић са по 6.