РУКОМЕТ: Житорађанке заустављене у полуфиналу купа

У полуфиналу купа Источне Србије, рукометашице РК Зајечара 1949 су пред око 50-ак гледалаца у Спортској хали у Житорађи савладали екипу ЖРК Житорађа резултатом 34:23. Гошће из Зајечара су као фаворити ушле у вечерашњи меч и оправдале ту улогу од првог минута. Међутим, екипа Владе Антанасковића се часно опростила од овогодишњег купа бориће се до последњег минута меча поред далеко скупље, и комплетније екипе Зајечара. Најбољи актер вечерашње утакмице била је капитен домаћих Јелена Стаменковић са 9 постигнутих голова, а код гошћи поред чувара мреже Маријане Илић најбоља је била Милева Кнежевић са 6 голова.
Треба истаћи да су рукометашице Зајечара чланице Супер А лиге Србије, и да се налазе у врху табеле, те тако све сем њихове победе у вечерашњем мечу би се сматрало изненађењем. Међутим, рукометашице Житорађе су показале да могу да се носе и са озбиљнијим екипама од себе, али и видело се да је кратка ротација генерално највећи проблем Житорађанки. Све у свему, часно опраштање од купа Србије за ову годину, и заслужени одмор после дуге полу сезоне за ЖРК Житорађа.