Рк Житорађа изненадио фаворизовану Дубочицу

После два уводна гостовања, и два пораза екипе из Житорађе, синоћ је у Спортској хали у Житорађи гостовала екипа РК Дубочица 54 из Лесковца. Лесковчани пројектовани као један од тимова за пласман у Супер А лигу наредне године су са велом фаворита допутовали у Житорађу. Међутим, као и небројено пута кроз историју, доказано је да Давид на крају увек победи Голијата. У једној утакмици без већих тензија, са доста лепих потеза и још лепших голова, сву славу је покупио голман Житорађе Никола Милојковић. Са невероватном бројком од 20 одбрањених шутева екипи из Лесковца са правом је стекао епитет играча утакмице. Утакмицу је отворио управо он са уводне 3 одбране после којих је Житорађа дошла до 2 гола предности која је држала само првих десетак минута, онда је Дубочица већим делом првог полувремена водила некад чак и са 3 гола разлике да би на крају у самој завршници првог дела Саша Марковић успео да консолидује редове своје екипе и уведе полувреме у егал завршницу. За егал на полувремену се побринуо рукометни виртуоз Дарко Хаџић који сигурно најлепшим голом на утакмици поставио 12:12 на крају првог полувремена. Од старта другог дела, осокољени поготком Хаџића у завршници и разгоропађеним Душаном Илићем, Житорађани поново долазе у вођство које држе до краја меча, за коначних 24:22 побринуо се Сава Ташковић који је постигао гол 10-ак секунди пре краја. На крају историјски бодови за Житорађу, и прекид мини серије од два пораза.
Саша Миљковић, члан стручног штаба Лесковчана честитао је домаћину на победу, и истакао да су се он и његови сарадници управо прибојавали Николе Милојковића који је, како се на крају испоставило, превагнуо својим одбранама у корист Житорађе, шта је још изјавио представник Дубочице послушајте ОВДЕ.

Детаљ са меча / фото: Добричке

Из Житорађе поручују да без обзира на велику победу, циљ је и даље опстанак.
Победили смо славну Дубочицу, која има богату историју, која долази из једног града који је центар Јабланичког округа у свим сегментима живота. Ми смо показали да у нашем малом месту, има потенцијала да се носимо и са најбољима. Међутим, и даље нам је циљ опстанак. – изјавио је за ”Добричке” тренер Житорађана, Саша Марковић, а можете је у целости чути ОВДЕ.
Миомир Маљевић, потпредседник Рк Житорађа, истакао је да иако је разлика у буџету велика, на крају је ипак победило велико срце његових играча.
Још једном смо доказали да смо у свему бренд општине Житорађа, први смо клуб који игра први степен неког такмичења, први директан пренос из Житорађе реализован је управо вечерас, први смо клуб из Житорађе чији су омладинци тукли Металопластику и Партизан, у свему смо први. Разлика у нашем и буџету Дубочице је можда и четири пута већа у корист екипе из Лесковца, али смо ми показали да можемо да играмо без обзира на тај сегмент, и на крају су наши играчи показали да имају велико срце, а ја позивам све љубитеље овог спорта да сваке друге недеље дођу у халу и уживају у овој лепој представи. – рекао је Миомир Маљевић.
На крају из Житорађе у Лесковац се екипа Дубочице вратила празних руку, а како су нам рекли у изјави овај пораз ће доста утицати на даљи ток сезоне, с обзиром да их у следећем колу очекује дерби са Радничким из Крагујевца, док Житорађа иде на ноге екипи Победник из Пријепоља.

*                                                                   РУКОМЕТАШИ И ВЕЛИКИ ХУМАНИТАРЦИ!

– Поред тога што бију битке на суперлигашким теренима, рукометни клуб Житорађа је још једном показао да су велики можда и највећи клуб у земљи по броју организованих хуманитарних акција и помоћи. Пре неколико седмица је основној школи у Самариновцу украден компјутер, како је Миомир Маљевић то сазнао одмах је ступио у контакт преко рукометног радника Саше Атанасковића са управом за трезор, и управа за трезор је донирала један компјутер ОШ у Самариновцу.
Прорадила је наша рукометна веза и успели смо да обезбедимо дечици у Самариновцу компјутер да могу несметано да уче. Они су заиста добра деца која својим знањем, понашањем и залагањем заслужују најбоље. – изјавио је Маљевић, опширније можете чути ОВДЕ..
Компјутер је уручио Миомир Маљевић са директором ОШ ”Топлички хероји” Гораном Станојевићем.