Канонада Пејковчана

ПЕЈКОВАЦ / ЖИТОРАЂА – Стадион: Фк Добрич ( Пејковац ) Судија: Михајло Михајловић 7,5 Жути картони: Маринковић, Вучуровић (Фк Добрич) Станковић (Фк Будућност) Стрелци: Милошевић 85. мин (Добрич) Стојиљковић Александар 1, Крстић (аг) 75, Стојановић 83, Веселиновић (аг) 88, Стојиљковић Никола 90. мин (Будућност)

ДОБРИЧ: Ђорђевић 5,5, Станисављевић Ђ. 5,5, Пауновић 6, Веселиновић 6,5, Марковић 6, Станисављевић Л. 6, Маринковић 5,5, Вучуровић 5, Цветковић 5, Славковић (к) 5, Милошевић 7.

Играли још: Крстић -, Ранђеловић -, Цекић 5,5.

БУДУЋНОСТ: Стојиљковић А. (к) 7,5, Ђокић 6,5, Миленковић 6,5, Станковић 6,5, Милић 7, Митровић 7, Тошић 7, Петровић 7, Цветковић 7, Стојиљковић 7, Кадрић 7.

Играли још: Стојановић 7, Миленковић Ђ. -, Куртић -, Миленковић Б. -, Миленковић Н. -.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Александар Стојиљковић 7,5 (Будућност)

У јесењој премијери на стадиону у Пејковцу фудбалери домаћина, Добрича прошли су неславно у дуелу са много искуснијом екипом Будућности из Орашја. Орашје је у предност дошло у уводним секундама меча када је после скривљеног једанаестерца Вучуровића, успешан егзекутор био голман и капитен гостију Стојиљковић. Затим су се ређале шансе гостију а голман домаћих Ђорђевић, одржавао је своју екипу у животу. Резултатом 0:1 се отишло и на полувреме. У наставку изабраници Бојана Милошевића, су додали гас и покушали да изједначе међутим гости су одолели притиску и после кикса Миодрага Крстића, који је ударцем главом лобовао сопственог голмана, гости из Орашја су удвостручили предност, играо се 75. минут. На три гола разлике повисио је резервиста Стојановић Богољуб, а Добрич одмах у наредном нападу смањује преко центарфора Милошевића. Међутим до краја још један аутогол и једна контра гостију довољни за коначних Добрич 1, Будућност 5. У наредном колу, Будућност гостује фаворизованој Житорађи.