Фудбалери поражени од Лугомира на пролећној премијери

У 16-ом колу Зоне ”Запад” на стадиону у Житорађи, данас од 15 часова снаге су одмерили фудбалери Житорађе и Лугомира из Ракитова. По пријатном времену за игру, али и лошем терену боље су се снашли гости из Ракитова и савладали домаћина резултатом 1:3. Екипа Лугомира је повела рано, већ у 7. минуту штопер гостију Стојановић се после центаршута из корнера искрао свом чувару и главом савладао голмана Житорађе Вељковића. У 12. минуту нападач тима из Ракитова Трипуновић, претрчава штопера Тодоровића и шаље лопту под пречку, у оба наврата голман Вељковић је био немоћан.
Рано и велико вођство гостију утицало је доста на игру домаћина који су од самог старта били под константном тензијом и притиском. Игра без идеје у нападу, и смушеност у последњој линији у пар наврата, као и константна ”промаја” која је дувала са оба бока,  довољно говоре о игри Житорађе на овом мечу. Такође, суђење није било на завидном нивоу, али то не сме бити алиби за пораз домаћинима. Већи пропуст приликом судија виђен је на крају првих 45 минута када је при уласку у свлачионицу дошло до кошкања голмана Житорађе Вељковића и играча гостију Васића, можда је у том тренутку судија Булатовић требао да санкционише овај дуел, али на крају су оба играча прошла без опомене. Игра Житорађе је у другом полувремену била боља, у наставку, па све до краја утакмице Житорађа је била једина екипа на терену. Константо су нападали домаћини, али без конкретних решења. У 62. и 67. минуту Житорађа је преко Ђорђа Тодоровића и Марка Китановића имала добре шансе да дође до изједначења, али оба ударца главом играча Житорађе завршила су тик поред стативе.

Детаљ са меча / Фото: Press company

У 80. минуту Никола Тодоровић плејмејкер Житорађе добија други жути због приговора и Житорађа остаје са играчем мање. Међутим, оно што нису успели са 11 урадили су са 10 играча, у 83. минуту је Цветановић био прецизан са беле тачке и смањио на 1:2, Житорађа је кренула тада још офанзивније, а тренер Милошевић је увођењем Митровића, Каличанина, и Јанковића бацио све карте на напад. Али у 93. минуту Трипуновић још једном шаље лопту иза леђа немоћног Вељковића за коначних Житорађа – Лугомир 1:3.
Тренер гостију Радивој Панић је рекао да је задовољан игром својих пулена, и да су у Житорађу дошли да се надигравају и да освоје бодове, што су на крају и успели.
Бојан Милошевић тренер домаћих је за наш сајт по завршетку меча рекао:
– Надам се бољим партијама у наставку, тежак терен је био за игру али то нам није изговор. Требало је да примимо два гола за 12 минута, па да тек онда почнемо да играмо. Надам се да се то неће дешавати у наредним мечевима, којима се требамо што пре окренути. – рекао је кратко за ”Добричке” стратег Житорађе.