Фудбалери поклекли на првој провери у овој сезони

Фудбалери Житорађе су после неславне прошле сезоне кренули у припреме за нову пре 10-ак дана и јуче су одиграли први контролни меч против екипе ФК Орљане, иначе од ове сезоне, новајлије у Зони Исток. Домаћи фудбалери су на терен изашли у знатно промењеном играчком кадру него прошле сезоне, међутим игра је била иста. Чини се да су се изабраници Бојана Милошевића мучили са лоптом у првих 45 минута, везни ред је био тотално безидејан у креацији напада, и није створио ни једно шансу за шпица Огњена Стевановића. Средином првог полувремена Орљане је повело голом Бојана Милошевића бившег играча Житорађе који је ударцем главом матирао младог Миљковића на голу. Резултат је могао да буде и убедљивији да Миљковић није имао две интервенције до краја полувремена.
У другом полувремену Милошевић је шансу пружио млађим играчима, који су одржали час старијим колегама што се тиче залагања и односа према игри. Борили су се стварали су шансе и полушансе и поправили утисак о игри Житорађе на првој овогодишњој провери. На крају 3:0 за госте из Орљана, још једном је гол постигао нападач Милошевић, а у стрелце се уписала и 10-ка Орљанчана Станковић који је по многима био најбољи актер меча.
Стратег Житорађе, Бојан Милошевић је у изјави за ”Добричке” рекао: Ми смо почели пре десетак дана, и трчањем сам задовољан то је мени битно. Резултат као резултат ми у овом тренутку није битан. Млади момци су имали жељу да се наметну, то је увек тако и било, и многи од њих ће конкурисати за први тим. Прелазни рок није још увек готов, и надам се да ће све бити како треба. Неће бити звучних имена, а приоритет су нам појачања на позицији шпица и голмана, нећемо гомилати играче. – изјавио је тренер фудбалера Житорађе, Милошевић.
Саша Кулић шеф струке Орљана је рекао да од својих момака очекује још квалитетније игре ове сезоне и да сам степен такмичења то од њих захтева. Он је за наш портал још рекао: Време је било тешко за игру, али ми радимо већ три недеље што се данас видело на терену. Крајњим исходом сам задовољан, међутим видело се да и ми требамо још доста да радимо па ћемо се трудити да то исправимо у наредном периоду. – био је кратак Кулић, и додао да његова екипа има квалитет за Зону али да им предстоји тешка сезона.