Фудбал: Дољевац, Русна, Малошиште, Орљане стартовали победама, Пуковац ремизирао, одлични и Житорађа и Бадњевац

Силовито су фудбалери Дољевца стартовали у пролећном делу првенства Нишавске окружне лиге, с обзиром на то да су у локалном дербију на свом терену декласирали госте из суседног Кочана, те је крајњи резултат меча ФК Дољевац-ФК Раднички Кочане 4:0. Голове су постигли Кастратовић у 38 и 56 минуту игре и Вукадиновић у 48 и 70 минуту.

Од осталих дољевачких клубова бележимо пораз Моравца из Чечине на гостовању у Гаџином Хану, где је домаћи Заплањац славио са 2:0. Раднички из Чапљинца је поражен у Доњем Душнику од Елида са 1:0, док је Победа из Русне савладала такође са 1:0 екипу Баличевца, голом Лазара Васића у 32 минуту игре.

У Зони центар Пуковац је ремизирао против екипе ОФК Ниш 2:2, док је у дебри мечу првопласирана Младост из Медошевца савладала екипу Наших крила из Белотинца са 2:0. Малошиште је убедљиво савладало у Јелашници домаћи Рудар са 6:1.По два гола постигли су Филип Ранђеловић и Душан Мицић, као и Душан Петковић и Владица Ђорђевић.Веома вредну победу остварили су играчи Орљана, који су на гостовању у Суботинцу победили домаћу Моравицу са 3:1. Голове за Орљанчане постигли су Стефан Станковић, Марко Стеменковић и Дарко Спасић.

У Зони југ ФК Житорадја савладао је Једиство из Горњег Стопања са 4:1, на полувремену 3:0. Убедљиво и без по муке фудбалери Житорађе стигли су до целог плена. У наредном колу екипа Житорађе гостује Јастрепцу из Блаца у комшијском дербију.

И Бадњевац је кренуо фуриозно. Наиме, ФК Светлост из Бадњевца је на стадиону „Прле“ у Пуковцу освојио три бода и дао три гола Јабланици из Медвеђе на пролећној премијери. Сва три гола дело су искусног нападача Далибора Марјановића.