Други пораз Житорађана у припремном делу

Фудбалери Житорађе су и на другој утакмици од почетка припрема поражени. Оно што је добро јесте да је екипа Ивана Јовановића смањила број примљених голова, али и даље остаје на 0 по броју датих. Косаница која је тренутно прва у Зони Запад је Житорађу савладала са 0:4. Головима Николе Јовановића у 15 и 39. минуту Куршумличани су отишли на полувреме са предношћу од 2 гола, и без иједне озбиљне претње по свој гол. У других 45 минута бољи фудбал, са више шанси на обе стране. Житорађа је прву озбиљну шансу забележила преко свог најбољег играча данас Дејана Стаменковића у 57. минуту када је шутирао са неких 20-ак метара преко гола Спаловића. У 65-ом  Гвозденовић повећава на 0:3, да би тачку на меч ставио Павићевић у 78. минуту. Треба напоменути да су Косаници поништена још два гола због офсајда, иначе би резултат био убедљивији. Једина светла тачка у Житорађи данас поред Стаменковића јесте Благојевић и 16-годишњи голман Илић који је имао неколико лепих интервенција.

Милан Марјановић помоћни тренер Житорађе изјавио је: Још увек су нам тешке ноге, тешко трчимо, али радује ме што смо данас у другом делу приказали бољу игру и да имамо простора за напредак. Сигурно је да се полако неке ствари разјашњавају у вези 11 који ће играти на првом мечу, али до тада нам остаје да и даље напорно радимо. – рекао је Марјановић за Добричке.
Тренер Косанице Ивица Ћурчић, рекао је да је ово прва припремна утакмица његове екипе и да га радује добра форма његових изабраника, а напоменуо је да игру Косанице жели да заснива на добром индивидуалном квалитету који ће преточити у колектив, јер како каже Ћурчић, екипу не чини 1 играч.

СТАДИОН: Фк Житорађа